Zakończył się rok szkolny – rozpoczęły się wakacje.

Najwcześniej na nie udali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-3, którzy już o godz. 8.00 pojawili się odświętnie ubrani, by po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszeć szkolny dzwonek, spotkać się z dyrekcją szkoły, paniami wychowawczyniami oraz koleżankami i kolegami.

Po krótkim powitaniu przez dyrektora Dariusza Andrzejewskiego i życzeniach udanych przygód wakacyjnych, w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy 1c.

Następnie wszyscy udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa.

Był to również wyjątkowy dzień dla pani Barbary Przewoźnej, która po raz ostatni wystąpiła w roli wychowawczyni, zakończyła bowiem pracę w naszej szkole i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Były chwile wzruszenia i pamiątkowe ostatnie wspólne klasowe zdjęcia.

.              .              .

O godzinie 9.00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury przyszedł czas pożegnań z tegorocznymi absolwentami SSP nr 6.

 

Na uroczystą galę oprócz dyrekcji szkoły przybyli także zaproszeni goście oraz rodzice ósmoklasistów, ale tego dnia najważniejsi byli oni.

W inauguracyjnym występie w dowcipny sposób podsumowali swoją obecność w murach „szóstki”.

Spotkanie po raz ostatni w tym gronie skłoniło do refleksji także dyrektora szkoły Dariusza Andrzejewskiego, który życzył nastolatkom powodzenia w nowych szkołach i szczęśliwej drogi w dalszym życiu.

Z życzeniami pospieszył także Artur Mokracki – zastępca burmistrza Wrześni i ksiądz dziekan Adam Zalesiak, który przypomniał słowa patrona szkoły Jana Pawła II i przestrogi jakie kierował do młodych. Bądźcie wierni jego naukom – apelował.

Dyrektor podziękował także za wieloletnią pracę w radzie rodziców szkoły jej przewodniczącej – pani Agnieszce Małek.

Były nagrody dla najlepszego sportowca szkoły – Jakuba Wardęskiego i uczniów, którzy zdobywali laury w konkursach.

Wreszcie przyszedł czas, aby wręczyć nagrody najlepszym uczniom.

Rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania.

 

Najlepsi uczniowie dostąpili zaszczytu wpisania się do Złotej Księgi szkoły.

Były również podziękowania dla pań, które przygotowały tegoroczną galę.

.              .              .

Najdłużej na wakacje czekali uczniowie klas 4-7. Ostatni akt szkolnych pożegnań rozpoczął się o godz. 11.00 na dziedzińcu szkoły przy ul. Słowackiego.

Po odśpiewaniu hymnu, występie uczennic klas siódmych, wszystkim uczniom życzenia bezpiecznych, zdrowych i pełnych przygód wakacji złożył dyrektor Dariusz Andrzejewski.

Następnie wychowawcy wszystkich klas wymieniali nazwiska swoich najwybitniejszych uczniów. Przed udaniem się na wakacje – w klasach – uczniowie otrzymali świadectwa.

Do zobaczenia we wrześniu.