W naszej szkole odbył się finał MARSHMALLOW CHALLENG. Gra polega na zbudowaniu z makaronu, taśmy i sznurka wieży, która utrzyma piankę, czyli tytułowy marshmallow.

Nie jest to łatwe zadanie. W ciągu 18 minut trzeba zbudować jak najwyższą wieżę i osadzić na jej szczycie piankę. Wydaje się, że to wystarczający czas na wykonanie odpowiedniej konstrukcji.  Do dyspozycji uczestnicy mają – 20 nitek spaghetti Lubella, 1 metr sznurka,1 metr taśmy malarskiej (szerokość 1cm) i 1 piankę JOJO. Wygrywa ten zespół, który zbuduje najwyższą konstrukcję, która utrzyma piankę. Konstrukcja powinna wytrzymać do momentu jej zmierzenia w przeciwnym wypadku drużyna traci szanse na wygraną.

W naszej szkole do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów 4-osobowych z klas 4-8. Pomysłowość konstruktorów była różna. Jedni zaczynali od solidnej podstawy inni stawiali na wysokie ale wiotkie i mało stabilne budowle. W końcowym efekcie liczyła się bowiem wysokość. Nie wszystkie pomysłowe wieże wytrzymały do czasu zmierzenia wysokości. Ostatecznie w zawodach o tytuł Mistrza Marshmallow Challenge zwyciężyła konstrukcja, której wysokość wyniosła 65 cm. Wykonał ją zespół uczennic z klasy 8c w składzie: Zuzanna Garczarek, Nadia Grabus, Julia Bukowska i Martyna Piechowiak, drugie miejsce przypadło zespołowi z klasy 4c: Zofia Jurkiewicz, Lena Jura, Nadia Książczak i Zofia Stobińska. Ich wieża miała 26 cm wysokości. 20-centymetrową konstrukcję wznieśli chłopcy z klasy 4c: Bartosz Iskrzycki, Stanisław Jurkiewicz, Marcel Chrzan i jedyna dziewczyna w tym zespole Amanda Pawlak. Im przypadła trzecia lokata.

   

Równocześnie z nami do rywalizacji mieli przystąpić uczniowie z dwóch innych szkół, z Gostynina i Izabelina. Czekamy na wieści, czy udało im się wybudować wieżę wyższą od wrzesińskiej. Tymczasem dziewczynom z klasy 8c gratulujemy szkolnego Tytułu Mistrza MARSHMALLOW CHALLENG.