W dniach 8-10.11.2022 r. w naszej szkole odbył się XVII Konkurs Informatyczny Bóbr 2022.

8 listopada 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII.

9 listopada 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI.

10 listopada 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III.

Konkurs Bóbr odbywa się w szkołach w obecności opiekunów. Od 2015 roku konkurs w całości przebiega w Internecie. Cały konkurs realizowany jest przez platformę edukacyjną dzwonek.pl, która dostępna jest w oknie przeglądarki internetowej. W tym roku w najstarszej grupie wiekowej wystartowało 11 uczestników, w formule Benjamin wzięło udział 17 uczniów, a w grupie najmłodszej – Skrzat – 16 uczniów.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W konkursie uczniowie otrzymali do rozwiązania od 15 do 24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynali konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogli otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi.

Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Rozwiązania można poprawiać.

Bóbr to świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów – szkół podstawowych i ponadpodstawowych – oraz zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które z pożytkiem mogą być wykorzystane w nauce, jak też w zdobywaniu kwalifikacji przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i innych zawodów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie i technologię informacyjną i komunikacyjną.