21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.

Do obchodów tego święta przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Uczniowie ozdabiali drzwi swoich klas pozytywnymi hasłami. Wychowawcy przeprowadzili podczas godziny wychowawczej plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Była to też okazja do porozmawiania na temat życzliwych zachowań.

Od 14 do 18 listopada działała skrzynka „Życzeń i Pozdrowień”. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy pisali serdeczne kartki.  Przesyłali w nich pozdrowienia i podziękowania dla swoich rówieśników i nauczycieli.

W poniedziałek czyli 21 listopada odbyła się życzliwa audycja, podczas której uczniowie dowiedzieli się, że słowa przepraszam, dziękuję, proszę mają magiczną moc. Odczytane zostały również bardzo pozytywne życzenia. Uczennice działające w samorządzie uczniowskim rozniosły życzliwą pocztę. Rozdano nagrody najbardziej życzliwym osobom, które zwyciężyły w klasowym plebiscycie na króla lub królową życzliwości. Odbyła się również zbiórka charytatywna, której celem było zebranie środków na budowę ula dla pszczół. Podczas świętowania na twarzach uczniów gościł uśmiech i zadowolenie.

 

Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto wspierać relacje między uczniami by były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.