Pragniemy poinformować o sukcesie, jaki odniosła Helena Karolak, uczennica klasy 2b, która zdobyła I miejsce w głosowaniu internautów w konkursie plastycznym „Superbohaterowie w walce z pandemią”.

Organizatorami konkursu były Instytut Chemii Biologicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Konkursowi, odbywającemu się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, przyświecało kilka celów, w tym: kształtowanie postaw obywatelskich i społecznych wśród uczniów, zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na szlachetne i godne pochwały postawy, które stanowią wzór do naśladowania, zachęcenie do twórczego, wizualnego zinterpretowania tematyki bohaterstwa w czasach pandemii COVID-19, a także zwiększenie zainteresowania społecznego wykorzystaniem elektronicznych usług publicznych poprzez promocję projektu REGIONAL COVID-HUB.

21 listopada 2022 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczysta gala, wieńcząca konkurs plastyczny „Superbohaterowie w walce z pandemią” dla uczniów szkół podstawowych.

W ramach konkursu, podzielonego na dwie kategorie wiekowe, napłynęło kolejno 211 prac plastycznych, których autorami byli uczniowie klas I-III oraz 28 prac multimedialnych, animacji i pokazów, przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII. W każdej kategorii przyznano dwie nagrody; Nagrodę Jury, składającego się z naukowców, inżynierów i grafików, pracujących w ICHB PAN i PCSS oraz Nagrodę Publiczności – przyznaną przez internautów w drodze głosowania, które trwało od 18 października do 9 listopada br.

Helenka, zdobywając najwięcej głosów wśród internautów, otrzymała zestaw gier edukacyjnych oraz upominki od Urzędu Marszałka Województwa Wielkopolskiego, ICHB PAN oraz PCSS. Dodatkowo dzięki zwycięstwu uczennicy nasza szkoła otrzymała profesjonalny mikroskop edukacyjny marki Nikon ufundowany przez Urząd Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Sponsorami konkursu były firmy PRECOPTIC oraz Integrale It.

Helence serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!