5 czerwca 2025 roku klasy 4c i 4d były na wycieczce krajoznawczej Kórnik- Rogalin- Puszczykowo. Główną atrakcją Kórnika jest Zamek Kórnicki, dawna rezydencja rodów Górków i Działyńskich. W jego wnętrzach można podziwiać bogato zdobione sale: Salę Mauretańską, Salę Herbową, pokój Władysława Zamoyskiego, kolekcję dzieł sztuki oraz wyjątkową bibliotekę.

Następnie udaliśmy się do Rogalina, gdzie zobaczyliśmy przepiękny Pałac (z zewnątrz), będący jednym z najwybitniejszych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce. Przespacerowaliśmy się również po parku, zatrzymując się przy słynnych Dębach Rogalińskich – największym w Europie skupisku kilkusetletnich dębów szypułkowych. Dęby Rogalińskie stanowią jeden z najważniejszych symboli całej Wielkopolski. Najsłynniejsze spośród nich są trzy Dęby Rogalińskie, rosnące w parku angielskim „Lech”, „Czech” i „Rus”, nawiązujące do słynnej legendy o założycielu państwa polskiego. W Rogalinie dotarliśmy także do kościoła parafialnego świętego Marcelina. Świątynia, wzniesiona na niewielkim wzgórzu na osi parku francuskiego, pałacu i pałacowej bramy, wyróżnia się unikatową architekturą. Górna kondygnacja, dawniej pełniąca funkcję kaplicy pałacowej, przypomina starożytną rzymską świątynię z francuskiego Nîmes, zwaną Maison Carrée („czworoboczny dom”). Dolną część kościoła zbudowano w stylu romańsko-gotyckim. Znajduje się tam Mauzoleum Raczyńskich, które zwiedziliśmy, w którym spoczywają szczątki m.in. Edwarda Bernarda Raczyńskiego – Prezydenta RP na uchodźctwie, Rogera Raczyńskiego i jego żony Konstancji oraz Edwarda Raczyńskiego, fundatora budowli.

Zwiedziliśmy także Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie powstałe za życia pisarza-podróżnika w 1974 roku. Zobaczyliśmy zgromadzone autentyczne pamiątki z różnych zakątków świata, Tajemniczy Świat Indian, Piramidę, Galerię fotograficzną oraz Ogród Kultur i Tolerancji, w którym znajdują się figury, w większości w skali 1:1, m.in. z Wyspy Wielkanocnej, obu Ameryk, Azji, Afryki i innych zakątków świata. Weszliśmy na pokład statku Krzysztofa Kolumba „Santa Marii”, repliki w skali 1:1, a także podziwialiśmy angielski samolot „Hawker Hurricane MK I”, który w rękach polskich lotników był bardzo skuteczną bronią w Bitwie o Anglię w 1940 roku. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Wrześni i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną wycieczkę.