5 marca w Krotoszynie odbył się turniej eliminacyjny Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Kinder 2022. W kategorii trójek w gronie 15 startujących zespołów bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice klasy sportowej VIa: Nadia Gościmska, Oliwia Janowska, Jagoda Dutkiewicz, Emilia Listopad, Julia Wardęcka i Oliwia Przyborowska, reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy ,,OLIMP”, działający przy SSP6 Września.

W grupie nasze siatkarki wygrały wszystkie swoje cztery mecze. W finale tego turnieju przegrały 0:2 z Kaniąsiatką Gostyń I i 1:2 z Kaniąsiatką Gostyń II. Nasz zespół zajął III miejsce w turnieju, gwarantujące udział bezpośrednio w III rundzie mistrzostw, która odbędzie się 3 kwietnia.

Gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki za awans i równie dobry występ jak w Krotoszynie!