Tradycją naszej szkoły jest zapraszanie uczniów ze szkół podstawowych gminy Września do udziału w konkursie wiedzy o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nie inaczej było i tym razem. A powód był oczywisty. Nie dalej, jak dwa miesiące temu zakończyły się w Pekinie XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Co prawda nie przyniosły one nam wielu medali (był  tylko jeden), ale z pewnością kibicom i sympatykom sportu przysporzyły dużo pozytywnych emocji.

Drużyny startujące w konkursie składały się z trzech uczestników. Na pytania odpowiadał kapitan. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, jak i znajomości ostatnich zimowych igrzysk. Walka była zacięta, a o drugim miejscu zadecydowała dogrywka.

W końcowej klasyfikacji gospodarze konkursu nie okazali się gościnni i zajęli I miejsce.

 

Naszą szkołę reprezentowali: Aurelia Bacharewicz VIIa, Maciej Jagoda VIIs i Igor Banasiak VIIc.

II miejsce przypadło SSP w Nowym Folwarku

miejsce III SSP nr 2 we Wrześni.

Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa i godnego reprezentowania szkoły.