16 maja już po raz dwudziesty drugi odbyły się Rejonowe Zawody w Letnim Biathlonie. Na starcie stanęło w tym roku 34 uczestników reprezentujących trzy szkoły podstawowe z Wrześni:  nr 1, 3 i 6 oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Politechnicznych i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej. Do pokonania mieli dwie pętle trasy zlokalizowanej na terenie pobliskich ogródków działkowych z metą na strzelnicy LOK, gdzie dwukrotnie strzelali do celu. Liczył się łączny czas uzyskany podczas biegu i celność strzałów. Za każdy spudłowany strzał zawodnik lub zawodniczka otrzymywali karne 30 sekund.

Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze.

Indywidualnie wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Kryślak, druga była również uczennica naszej szkoły – Zofia Krus, trzecia była Kinga Stefaniak z SSP nr 1.

W rywalizacji indywidualnej trzecie miejsce zajął Krystian Kupczak.

Nasza szkoła zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Najlepszy okazał się pierwszy zespół w składzie: Zuzanna Kryślak, Miłosz Rowiński i Krystain Kupczak, wyprzedzili trzyosobową drużynę  chłopców z SSP nr 3, a trzecie miejsce wywalczył nasz drugi zespół reprezentowany przez Zofię Krus, Bartosza Ostacha i Jacka Andrzejewskiego.

Okazałe puchary i medale wręczyli najlepszym prezes Powiatowej Organizacji LOK we Wrześni – Marian Wojciechowski i dyrektor SSP nr we Wrześni Dariusz Andrzejewski. Obie te instytucje wraz z Powiatem Wrzesińskim oraz Miastem i Gminą Września były organizatorami tegorocznej edycji letniego biathlonu i fundatorami nagród

Gratulujemy!