W przededniu 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w szkole uroczysta akademia z udziałem pocztu sztandarowego.

W formie opowieści  przedstawiono uczniom losy Polski (w tej roli wystąpiła Aurelia Bacharewicz), która nawiązała do najważniejszych wydarzeń poprzedzających odzyskanie wolności .

Mówił o tym również dziadek (Jakub Ciemny) odpowiadający na wnikliwe pytania wnuczka (Paweł Nagórny), tłumacząc istotne daty związane z historią Polski. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia krótkiego  filmu „Niezwyciężeni – czas próby” z zasobów IPN.  Ta swoista lekcja historii była przeplatana wiązanką pieśni patriotycznych w interpretacji  naszych uczennic. Usłyszeliśmy m.in. „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu Malwiny Ratajczak i Emilii Pechman, „Wojenko, wojenko” w wykonaniu Zofii Stobińskiej. Nostalgiczny utwór na pianinie zagrała Roksana Płoszajczak. Borys Dłubak i Adam Kasperski dziarsko wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy „Z doli niedoli”.  Lena Świtalska zaprezentowała utwór „Opowiedz nam, ojczyzno”, a Joanna Listopad wiersz Marcina Brykczyńskiego.

Piosenka „Gołębi song” wykonana na zakończenie akademii  przypomniała wszystkim jak ważna jest wolność, o którą należy troszczyć się i pielęgnować. Utwór ten z repertuaru Maryli Rodowicz zaśpiewała Aurelia Bacharewicz, prowadząca z Adamem Hałasem całe przedstawienie. Wraz z uczniami przygotowały je panie: Agnieszka Wardeńska-Grzegorska, Izabela Antkowiak-Jaworska, Karolina Wojciechowska i pan Grzegorz Adamski.

——————————-

O godz. 11.11. uczniowie szkoły odśpiewali wraz z nauczycielami dwie zwrotki hymnu państwowego, co jest już kilkuletnia tradycją, a w wystroju szkoły pojawiły się świąteczne dekoracje.