We wtorek 9 maja około 14.30 dwie uczennice naszej szkoły Marcelina Mgłosiek i Zofia Sołtysiak z klasy 5a jadąc rowerami ulicą Kosynierów zauważyły leżący na chodniku portfel. Zatrzymały się i zajrzały do środka. W portfelu nie było żadnych dokumentów, było natomiast sporo pieniędzy. Nikt  przed nimi nie jechał, nie było też nikogo spacerującego. Chciały ustalić właściciela. Jedyną osobą, jaką zauważyły była pani w pobliskim ogródku. Zapytały ją, czy nie widziała kogoś, kto mógłby zgubić portfel, ale stwierdziła, że nie. Zauważyła natomiast jakiegoś chłopca, który zatrzymał się przy portfelu, ale pojechał dalej. Pani poradziła im, aby udały się do radia, aby nagłośnić sprawę i w ten sposób być może znajdzie się właściciel portfela. Jedna z dziewczynek zadzwoniła też do swojego ojca. Wspólnie udali się do rozgłośni Radia Warta. Jeden z dziennikarzy zainteresował się sprawą i kilka godzin później rozgłośnia poinformowała o bohaterskim czynie dwóch nastolatek, uczennic naszej szkoły.

Gratulujemy obywatelskiej postawy i jesteśmy dumni z naszych podopiecznych. Brawo dziewczyny!