22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu przeprowadza się szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

W świetlicy, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska zaczęliśmy już na początku tygodnia, sadząc dwa drzewka na boisku szkolnym.

Stworzyliśmy też plakat przypominający jak powinno się segregować odpady i wiele innych prac plastycznych. Oglądaliśmy filmy edukacyjne o sposobach i potrzebie dbania o naszą Planetę.

W piątek w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 2e oraz klas trzecich wraz z wychowawcami świetlicy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Spotkaliśmy się nad Zalewem Lipówka i wyposażeni w rękawiczki, z zapasem worków, pełni zapału ruszyliśmy do sprzątania. W godzinę udało nam się zebrać kilka worków wypełnionych po brzegi śmieciami.

 

Wspólny spacer zakończyliśmy okrzykiem „Klaśnij raz, tupnij dwa, przyjacielem Ziemi jestem ja!”.

Za udział w akcji szkoła otrzymała certyfikat:

Odznakę „Przyjaciela Ziemi” i pamiątkowy dyplom otrzymali:

Sofiia Obykhvist, Sevilla Ibrahimova, Natan Kubiak, Oliwia Stefańska, Kinga Hałas, Franek Kajewski, Julek Czerniak, Marcelina Gierałka, Łucja Wesołowska, Antonina Rusek, Zuzanna Czerniak, Maria Staniak, Danylo Binkovskyi, Wiktoria Kubiak.

Dziękujemy za poświęcony wolny czas i udział w przedsięwzięciu.

To był długi i ciekawy tydzień, miejmy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Planety.

Pamiętajmy „Ziemia to nasz dom” i musimy o Nią dbać.

Wychowawcy świetlicy

Anna Andrzejewska

Beata Śniatała