Na przełomie sierpnia i września zawodnicy Wrzesińskiej Akademii Szachowej uczestniczyli w zgrupowaniu połączonym z udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich. Turniej odbył się w przepięknej hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy.

Zawodnicy wrzesińskiego klubu oprócz regularnych treningów w trakcie roku szkolnego, uczestniczą także w wielu turniejach oraz zgrupowaniach. Jednym z takich wyjazdów był wyjazd do Bydgoszczy, gdzie drużyna młodych szachistów integrowała się, trenowała oraz uczestniczyła w rekordowo obsadzonym turnieju – Mistrzostwach Polski!

W zawodach uczestniczyło ponad 1300 osób z kilkudziesięciu klubów, w tym 7 zawodników z naszej Akademii: Alicja Matuszewska, Hanna Grycel, Cezary Bajka, Mikołaj Dolata, Stanisław Bokun, Kacper Głuszkowski oraz Jan Chosiński. Na uwagę zasługuje wynik najmłodszej szachistki reprezentującej nasz klub – 8-letniej Hanny, która zdobyła 6 punktów i zajęła bardzo dobre 22 miejsce. Pozostali reprezentanci uplasowali się w okolicach swoich numerów startowych określających siłę gry. Wszyscy nasi szachiści po raz pierwszy startowali w Mistrzostwach Polski, w tak dużej imprezie. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w nowym sezonie, który zaczął się wraz z początkiem roku szkolnego.

Zachęcamy do wstępowania w szeregi naszej Akademii.