12 października uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Gniezna. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie wraz z przewodnikiem Katedry Gnieźnieńskiej. Ta szczególna lekcja historii rozpoczęła się od podziemi, gdzie do dziś zachowały się fragmenty murów piastowskiej świątyni.

Kolejnym interesującym elementem było poznanie żywota św. Wojciecha ukazanego w scenach słynnych Drzwi Gnieźnieńskich, które są unikatowym zabytkiem romańskiej sztuki odlewniczej. Na koniec wizyty na Wzgórzu Lecha było zwiedzenie wnętrza katedry, ze szczególnym uwzględnieniem kaplic bocznych oraz srebrnego sarkofagu z relikwiami św. Wojciecha.

 

Po historii przyszedł czas na poznanie współczesnych osiągnięć. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem najnowszych technologii w otwartym niedawno obiekcie pod nazwą Stolica eXperymentu. W nim dzieci i młodzież mają możliwość spotkać się z techniką i technologią a także poszukiwać nowych rozwiązań, innowacji, czy prowadzić różne badania.

Pod kierunkiem animatorów w czterech różnych laboratoriach tworzyli oryginalne rysunki płaskie i przestrzenne przy pomocy długopisów 3D oraz obsługiwali skriboty i geniboty.

Pomimo początkowo deszczowej aury, dzień przyniósł naszym uczniom wiele różnych wrażeń i doświadczeń i należał do bardzo udanych.