W uroczystej oprawie i atmosferze przebiegała tegoroczna akademia z okazji Święta Niepodległości. W asyście pocztu sztandarowego szkoły uczniowie zaprezentowali historyczny rys wydarzeń, jakie towarzyszyły naszej państwowości, a także jej utracie i staraniach o powrót na mapy świata. Historyczna prezentacja wzbogacona była recytacją utworów patriotycznych naszych narodowych poetów i pieśniami i piosenkami nawiązującymi do znaczących faktów z naszej przeszłości. Całość uzupełniły prezentacje popularyzujące wydarzenia historyczne i postacie, które odegrały znaczącą rolę w przywróceniu Polsce należnego jej miejsca w Europie po 123 latach niebytu. Odtworzono także przesłanie patrona szkoły Jana Pawła II, jakie wygłosił do młodzieży na Westerplatte.

 

Także najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów interesującą akademię.

Za nami podniosła i wzruszająca uroczystość upamiętniająca przypadającą jutro 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Brawo dla naszych młodych wykonawców uczniów kl 1d i kl 1e zaangażowanych w przygotowanie tej lekcji historii dla oddziałów 0-3.

W przeddzień 11 listopada, uczniowie o godz. 11.11. zebrali się na korytarzach szkolnych, aby wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.