20 grudnia uczniowie klasy 3B i 3C wystąpili na scenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.  Zaprezentowali przedstawienie pt. „Betlejemska dobranocka”, które przygotowały: Aldona Perkiewicz, Karolina Robaszkiewicz i Małgorzata Dembińska-Staszak. Przed południem uczniowie wystąpili przed społecznością szkolną.  O godz. 17 natomiast na widowni zasiedli dorośli widzowie – nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

Choć na chwilę spotkanie to pozwoliło zatrzymać się w pędzie przedświątecznych przygotowań i wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W tej niecodziennej inscenizacji uczniowie wcielili się w postaci z bajek, które po kolei przybywały do stajenki, niosąc dary dla narodzonego Jezusa. Dziewczynka z zapałkami przyniosła zapałki, Jaś i Małgosia ofiarowali koszyczek ze słodyczami, Pinokio obiecując poprawę zostawił długi nos i ośle uszy, był też Czerwony Kapturek, Calineczka, Sierotka Marysia i Kopciuszek.

Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne w pięknej oprawie scenograficznej. Spektaklowi towarzyszyły nie tylko podkłady muzyczne, ale także wykonane na żywo utwory na fortepianie. Wszyscy wykonawcy wystąpili w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców, a ich występ widzowie nagrodzili gromkimi brawami.

Zarówno wykonawcom jak i paniom przygotowującym dzieci do występów podziękował na zakończenie dyrektor szkoły Dariusz Andrzejewski.