W niedzielę 17 marca w Wierzbnie koło Jankowa Przygodzkiego odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Wielkopolski Kinder 2024 w Minisiatkówce w kategorii singli . W turnieju uczestniczyły  34 najmłodsze siatkarki, w tym 5 naszych uczennic klas III, reprezentujących Uczniowski Klub Sportowy OLIMP,  działający przy naszej szkole.
Rewelacyjnie w całym turnieju zagrała Alisa Kaczarżuk z klasy IIIb, która z grupy eliminacyjnej awansowała do grupy finałowej 12 siatkarek  walczących  o pierwszą dziesiątkę gwarantującą udział w finale mistrzostw. W grupie tej Alisa wygrała 4 mecze i zajęła ostatecznie VIII miejsce – uzyskała awans do wielkiego finału Mistrzostw Wielkopolski.
Pozostała czwórka naszych najmłodszych siatkarek: Adrianna Jankowska IIIE, Klara Skowrońska IIIE, Pola Wojciechowska IIIE i Maja Hofman IIIE, grając pierwszy raz w turnieju takiej rangi zajęły miejsca poza najlepszą dziesiątką awansujących do finału, ale doświadczenie zdobyte w tym turnieju na pewno zaprocentuje w następnych startach.
Gratulujemy naszym najmłodszym siatkarkom a w szczególności Alisie Kaczarżuk i życzymy jej samych wygranych w finale, który odbędzie się 6 kwietnia.
Na zdjęciu od lewej: Alisa Kaczarżuk, Pola Wojciechowska, Adrianna Jankowska, Klara Skowrońska, Maja Hofman i trener Przemysław Motyl.