17 maja, w przededniu urodzin Karola Wojtyły, przyszłego papieża Jana Pawła II, odbyło się w naszej szkole Święto Patrona.

Uczniowie klas 3-8 wzięli udział we mszy świętej, a ich młodsi koledzy wraz z wychowawczyniami udali się pod pomnik Jana Pawła II, aby złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicz.

Po powrocie do szkoły uczniowie starszych klas mieli do wykonania kilka zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach tematycznie związanych z postacią patrona szkoły.

W bibliotece szkolnej zorganizowano zajęcia literackie.

 

Była także możliwość wykonania piosenek o tematyce religijnej.

Na stoisku plastycznym, na elementach fragmentów puzzli uczniowie malowali obrazy związane z miejscami związanymi z Janem Pawłem II.

 

Wiedzą związaną z podróżami papieża trzeba było wykazać się na stoisku gier, a rebusy i zadania rozwiązywano na stoisku historycznym.

Zajęciom towarzyszyły także konkurencje sportowe.

Każda z klas otrzymała kartę, na której wpisywano wykonanie poszczególnych zadań. Efektem zaliczenia wszystkich przygotowanych zadań były wręczane na zakończenie tego dnia dyplomy.

Na pamiątkę tegorocznego Święta Patrona, uczniowie każdej z klas zasadzili zakupione przez siebie sadzonki lawendy w ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej.