19 czerwca w naszej szkole rozbrzmiewał śmiech i entuzjazm! Wszystko za sprawą gry stacyjnej zorganizowanej w ramach innowacji HP IDEA. Uczniowie, podzieleni na drużyny, przemierzali Ogród Edukacji Ekologicznej niczym poszukiwacze skarbów, stawiając czoła różnorodnym wyzwaniom.

Na pierwszej stacji czekały na nich fiszki z angielskimi słówkami – niczym magiczne karty otwierające drzwi do świata języka Szekspira. Uczniowie z zapałem zapamiętywali nowe wyrazy.

Następnie przenieśli się do świata poezji, gdzie za pomocą piktogramów zapamiętali w błyskawicznym tempie wiersz o wakacjach. Kolejne zadanie polegało na perfekcyjnym powtórzeniu listy zakupów – w czym pomogła poznana metoda zakładek osobistych.

Matematyka stała się zabawą dzięki wciągającym historyjkom, które niczym mapy prowadziły do wzorów na pola figur geometrycznych. Tabliczka mnożenia przestała być zmorą dzięki użyciu… pacek na muchy! Uderzając w te muchy-liczby, uczniowie z uśmiechem na twarzy rozwiązywali nawet najtrudniejsze mnożenia.

Uczniowie aktywizowali obie półkule mózgu, wykonując ćwiczenia kinezjologiczne i pisząc swoje imiona oburącz.

Europa stała się sceną językowej przygody, gdzie każdy kraj reprezentował literę alfabetu, dając początek kreatywnym zdaniom. Na zakończenie czekała na nich podróż w czasie – zadanie polegało na zapamiętaniu dat historycznych z pomocą haków liczbowych.

Gra stacyjna to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim innowacyjna forma nauki, która pozwala na rozwijanie różnych umiejętności i talentów. Uczniowie mogli sprawdzić jak szybko są w stanie zapamiętać informacje z różnych dziedzin nauki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i entuzjazm! Gratulujemy zdobytych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu świata wiedzy i nauki!