Skakanie na skakance to zabawa, która przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Dzięki ćwiczeniom poprawia się ogólna koordynacja ruchów, kondycja i gibkość ciała. Lepsza jest także szybkość ruchów, szczególnie jeśli staramy się podczas ćwiczeń zwiększać tempo. Regularny trening na skakance powoduje wzmocnienie mięśni nóg, a także mięśni ramion, pośladków i brzucha, zwiększa się również elastyczność  i sprawność stawów.
Zatem sięgajmy jak najczęściej po skakankę!
Ulubiona zabawka dziecięca stanowi również dobry sposób na bicie rekordów uznawanych na całym świecie. Światowy rekord ilości oddanych skoków na skakance to aż 228 skoków  w ciągu 30 sekund. Takim wynikiem może pochwalić się Azjata Joe Monster.

W naszej szkole w zawodach uczestniczyło 156 uczniów z klas IV-VIII. Konkurencja łatwa, czy trudna każdy dopiero mógł ocenić, biorąc skakankę do ręki.

Mistrzynią szkoły (z wynikiem 174 skoków w ciągu jednej minuty) została uczennica klasy VIIe Natasza Klimko – zobaczcie jak ona to robi – https://www.youtube.com/watch?v=JfLpCiUSrpM

II miejsce z wynikiem 139 skoków zajął uczeń z klasy VIIf Tomasz Serafinowicz, III miejsce z wynikiem 130 skoków zajęła  Marta Rogalińska z klasy VIIIb.

Idzie wiosna, więc zachęcamy, aby skakanka stała się naszą  dobrą koleżanką!