22 października w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Szachach. Rywalizacja podzielona była na Igrzyska Dzieci (klasy 1-6) i Igrzyska Młodzieży (klasy 7-8). Zawodnicy rywalizowali w systemie kołowym, każda ze szkół rozegrała 6 pojedynków. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba drużyn – łącznie 14.

Do rywalizacji w młodszej grupie przystąpiło 7 szkół z terenu powiatu wrzesińskiego. Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Nekli, która wyraźnie wygrała wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Marzenina, która wygrała 4 mecze, jeden mecz zremisowała i jeden przegrała. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze – uczniowie SSP nr 6 zakończyli zawody z bilansem: 2 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka. Kolejne miejsca zajęli: 4. SSP nr 3 Września, 5. SSP Kaczanowo, 6. SSP nr 1 Września, 7. SSP Nowy Folwark.

Szczegółowe wyniki tutaj:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_3787/results.html?l=pl&tb=202_

W rywalizacji młodzieży wystartowało również 7 ekip. W tej grupie także najlepszą drużyną okazała się szkoła z Nekli wygrywając wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu znalazła się drużyna
z SSP nr 2 Września, która zanotowała 3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę. Na najniższym stopniu podium znaleźli się gospodarze z „szóstki”, którzy wygrali 1 mecz, 4 zremisowali i 1 przegrali. Na kolejnych miejscach znaleźli się: SSP nr 3 Września, SSP Marzenin, SSP nr 1 Września i SSP Nowy Folwark.

Szczegółowe wyniki tutaj:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_3797/results.html?l=pl&tb=202_

Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii awansowały do Finału Mistrzostw Wielkopolski.

 

Sędzia zawodów – Jacek Zieliński