Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września, działającego przy naszej szkole, zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu dwóch turniejów nasze siatkarki zajęły drugie miejsce i w drugiej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 9-18. Z grupy tej dwa najlepsze zespoły będą grały baraże o wejście do grupy finałowej walczącej o miejsca 1-9.   W pierwszym turnieju rozegranym w minioną sobotę  we Wrześni dziewczęta przegrały 1:2 ze Hagardem Strzałkowo i wygrały 2:0 z Hetmanem Poznań. W ocenie obserwujących mecz, nasze reprezentantki pokazały się z bardzo dobrej strony w drugim, a trochę słabiej w pierwszym meczu, z którym to stwierdzeniem zgodził się również nie do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych  trener Przemysław Motyl.

W niedzielę nasz zespół rozegrał swój pierwszy mecz we Wrzesińskiej Lidze Rekreacyjnej. Spotkanie było meczem derbowym  dwóch zespołów Olimpu.  Co prawda nasze siatkarki przegrały 1:3 ze swoimi starszymi  klubowymi koleżankami, ale mecz był bardzo wyrównany .

Życzymy naszym siatkarkom samych zwycięstw w dalszych rozgrywkach klubowych i lidze rekreacyjnej.

UKS ,,OLIMP” Września: Amelia Czernielewska, Julia Maćkowiak, Zofia Kalkstein, Maja Malęgowska, Maria Kaźmierczak, Zofia Jastrzębska, Patrycja Chołuj, Natalia Górna, Pola Ciesielska, Maria Urbaniak.