Za nami etap wojewódzki Międzynarodowego konkursu programistycznego Baltie 2022. Z naszej szkoły, do zawodów przystąpiło 7 uczniów z klas 4-8. Uczniowie mieli do rozwiązania 8 zadań w ciągu 120 minut.  Dla wszystkich kategorii zadania były jednakowe. Rozwiązania uczniów oceniał serwer konkursowy Baltie. Ostateczny ranking zawodnika zależał od liczby, wagi, złożoności i średniej rankingu wszystkich poprawnie rozwiązanych zadań. Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

 

Przedstawiamy czołowe miejsca naszych uczniów etapu wojewódzkiego:

Kategoria B (klasy 4-6):

Karol Lewandowski kl. 4a – II miejsce

Jakub Kujawa kl. 4e – IV miejsce

Irena Egiert kl. 5b – V miejsce

Kategoria C (klasy 7-8):

Gracjan Morski kl. 8B – I miejsce

Daniel Płatek kl. 8B – II miejsce

Zuzanna Banaś kl. 7B – III miejsce

Zuzanna Maryańska kl. 7B – IV miejsce

Etap wojewódzki odbył się w naszej szkole w dniu 11 maja. Wyniki zostały opublikowane w dniu 21 maja.

Zwycięzcom gratulujemy.

Życzymy dalszych sukcesów.