19 grudnia ze świątecznymi życzeniami wyjechaliśmy do Schroniska dla Osób Bezdomnych MARKOT w Zielińcu. Zawieźliśmy również paczki z artykułami spożywczymi i chemicznymi, które zostały zebrane podczas szkolnej zbiórki.

Młodzież działająca w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim przygotowała piękne wiersze świąteczne, które podczas występów były przeplatane wspólnym śpiewem kolęd. Po występie zapanowała już bardzo świąteczna atmosfera. Dostaliśmy ogromne brawa od mieszkańców schroniska, którzy serdecznie nam podziękowali. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy sprawić im choć troszkę radości i zobaczyć jak niewielkie rzeczy mogą cieszyć innych ludzi.

Po części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła nas na słodki poczęstunek.

Opowiedziała mam o działalności schroniska i o trudnej sytuacji osób w nim mieszkających. Zaznaczyła, że życie bywa przewrotne, że złe decyzje i brak osób, które podadzą pomocną dłoń mogą zaprowadzić nas w miejsce, w którym nigdy byśmy nie chcieli się znaleźć. Dlatego tak ważna jest edukacja o zagrożeniach tego świata. Otrzymaliśmy piękną i ważną dla wszystkich lekcję pokory, za którą serdecznie dziękujemy.

Uczniowie wraz z opiekunkami Manuelą Pilarską-Biegańską i  Łucją Stencel zostali zaproszeni do złożenia kolejnych wizyt.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom i ich rodzicom za tak duże zaangażowanie w zbiórkę na rzecz schroniska. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i chęć niesienia pomocy.