20 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klas VIII i VI działający w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Wrześni.

      

Podczas spotkania zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Wieczór miłości i cudów”, który wprowadził zgromadzonych w świąteczny czas refleksji oraz wywołał wielkie wzruszenie i radość. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 złożył mieszkańcom świąteczne życzenia.

Uczennice rozdały zebranym świąteczne kartki. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Martyna Gołąb z kl. VIb, która zachęciła rówieśników do przygotowania kartek. Samorząd Uczniowski podarował mieszkańcom pierniki, których smak i zapach kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Symbolizują one zamożność i dostatek, dlatego dawniej nie mogło ich zabraknąć na choince. Natomiast jedzone podczas świąt miały zagwarantować pomyślność i dostatek w nadchodzącym roku, czego oczywiście życzyliśmy obdarowanym. Uczniowie mieli także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym gościliśmy. Pani Dyrektor oprowadziła młodzież po najważniejszych częściach domu. Zachęcała ich do działań na terenie domu w ramach wolontariatu. Mówiła o potrzebach znajdujących się tam osób i dziękowała nam za pamięć. Była to dla uczniów prawdziwa i jakże ważna lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Podopieczni wraz z opiekunkami Manuelą Pilarską-Biegańską i Łucją Stencel zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.