„Nie wahając się ani chwili, weszła do szafy i zanurzyła się w futrach (…) Zrobiła jeszcze jeden krok naprzód, potem jeszcze dwa lub trzy (…) Nagle zauważyła, że coś skrzypi pod jej nogami. Chwilę później zdała sobie sprawę, że stoi pośrodku lasu, jest noc, pod nogami ma najprawdziwszy śnieg, którego płatki wirują w powietrzu.”

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”

Uczniowie klasy 5D i 5S, którzy przeczytali pierwszą część cyklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, stworzyli na jej podstawie projekt lekturowy. Po omówieniu lektury piątoklasiści doskonale wiedzą, że powieściowa szafa stanowiła portal, dzięki któremu rodzeństwo Pevensie znalazło się w fantastycznym świecie Narnii. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu dowolną techniką szafy, w której mieli umieścić wiadomości o lekturze, elementach świata przedstawionego, informacje o autorze, ciekawostki, zagadki lub zadania. Efekty pracy są zdumiewające. Zachwycają elementy wykonane z ogromną precyzją: wieszaki z ubraniami, szufladki skrywające różne zagadki, latarnie.

Uczniowie spisali się wspaniale, dzięki czemu możemy podziwiać ich piękne dzieła w holu szkoły na pierwszym piętrze. Zachęcamy do przeniesienia się choć na chwilę do wspaniałego świata Narnii.