Tegoroczny Dzień Życzliwości bardzo mocno wybrzmiał w naszej szkole i poza nią. Jedną z ważnych inicjatyw był wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Wybrała się tam grupa uczniów klasy 7a wraz z opiekunkami: Honoratą Adamczewską i Małgorzatą Dembińską-Staszak. Celem tych odwiedzin było przekazanie zebranych w szkole potrzebnych artykułów oraz – jak przystało w to wyjątkowe święto – okazanie wsparcia i życzliwości mieszkańcom placówki. Aby umilić wspólnie spędzony czas, uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie teatralne pt. „Kto chciałby pocieszyć pechowego nosorożca”.

Był to ważny dla wszystkich i potrzebny wyjazd, który na długo pozostanie w sercach i pamięci. Praktyczna lekcja otwartości i życzliwości okraszona uśmiechem i serdecznymi rozmowami. Z całą pewnością ta wyjątkowa wizyta w przyszłości zaowocuje następnymi, o co poproszono na pożegnanie.

Dzień Życzliwości jest tylko raz w roku, ale nie potrzeba święta, abyśmy byli życzliwi. Przyjazny uśmiech, rozmowa czy bycie obok wystarczą, aby ktoś smutny zapomniał o swoich problemach.    A my, dając szczęście innym, sami będziemy szczęśliwi.