We wtorek 21 listopada 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej placówce przy ulicy Słowackiego 41 obchody Światowego Dnia Życzliwości. Był to dzień pełen serdecznych słów i gestów, o czym już z samego rana przekonali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 2d, 3a, 3b, 3c, 3d oraz 3e. To właśnie dla nich starsi uczniowie z klasy 5d przygotowali niespodziankę i poprowadzili lekcję, podczas której wprowadzili dzieci w bajkowy świat. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali „Bajki o życzliwej pchle” w wykonaniu Alicji Przybylak, Samanty Borowczak oraz Jakuba Galanta i uczestniczyli w krótkim quizie dotyczącym treści bajki.

Kolejnym gestem życzliwości skierowanym do najmłodszych uczniów było przygotowanie przedstawienia „O pechowym nosorożcu” przez uczniów klasy 7a oraz ich opiekunów – Pani Małgorzaty Zawodnej i Honoraty Adamczewskiej. Spektakl odbył się w stołówce szkolnej i został przyjęty gromkimi brawami przez widownię.

W dalszej części dnia młodzież z klas 5d i 6b wyruszyła w drogę, by dzielić się z wrześnianami dobrym słowem i drobnym słodkim upominkiem. Pomimo deszczu uczniom udało się dotrzeć do Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, ratusza, poczty a także okolicznych straganów warzywnych, piekarni czy zakładu fryzjerskiego. Podczas marszu uczniowie mieli także okazję porozmawiać z najstarszymi mieszkańcami Wrześni napotkanymi na uliczkach miasta. Było dużo uśmiechu, uścisków i ciepłych życzeń. Mieszkańcy Wrześni byli bardzo zaskoczeni i zarazem wzruszeni czytając serdeczne życzenia dołączone do cukierków.

Nasza akcja nabrała rozgłosu, co z pewnością podniesie morale tych młodych ludzi, którzy włączyli się do obchodów tego święta. W ostatnim wydaniu Wiadomości Wrzesińskich pojawił się krótki artykuł dotyczący naszego happeningu.

Z okazji tego święta przy sekretariacie powstało również Drzewko Życzliwości. Znalazły się na nim jesienne liście pełne dobrych słów, pozdrowień i przesłań przygotowane przez klasy uczące się w budynku przy ul. Słowackiego.

Podsumowaniem obchodów Dnia Życzliwości w naszej szkole było przekazanie darów dla Jadłodajni im. św. Brata Alberta we Wrześni.

 

To dzięki Wam, Szanowni Rodzice i Uczniowie, udało nam się zebrać podczas szkolnej zbiórki ponad 300 kg produktów spożywczych, z których powstaną ciepłe posiłki dla ludzi bezdomnych i ubogich. W czwartek 23 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Marcelina Bartkowiak (kl. 6b), Julia Kwieczka (kl. 6b) oraz Franek Owczarzak (kl. 5d) przekazali nasze dary pracownikom Jadłodajni. W imieniu pracowników Jadłodajni pragniemy podziękować za tak duże zainteresowanie zbiórką i solidarność w walce o lepszy byt dla naszej lokalnej społeczności. Dziękujemy także Panu Albertowi Frąckowiakowi za sprawny transport paczek.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z obchodów tego szczególnego święta:

https://youtu.be/FH4cnt4ULm0?si=-ZPtdX6DjpFcv9-K

 Koordynatorki projektu: Marta Kupis i Judyta Włódarczak