22 kwietnia w SSP 6 we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce 3×3 chłopców oraz dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały 4 zespoły, po jednym w każdej kategorii.
Igrzyska Dzieci
Wśród dziewcząt zgłosiły się dwa zespoły: SSP Kaczanowo oraz SSP 6 Września.
Po zaciętym meczu niestety nasze zawodniczki uległy ekipie przyjezdnej 0:3 i tym samym zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu
Szkołę reprezentowały: Marcelina Bartkowiak, Maja Rozynek, Zuzanna Koszarek, Zuzanna Kopczyńska.
W przypadku chłopców zgłoszone zostały 3 zespoły ze szkół: SSP Kaczanowo, SSP Chwalibogowo oraz SSP 6 Września. Po dwóch meczach wygrywamy Mistrzostwa Powiatu dzięki czemu mamy możliwość udziału w kolejnym etapie rozgrywek!
SSP 6 Września – SSP Kaczanowo 9:4
SSP 6 Września – SSP Chwalibogowo 10:4
🥇SSP 6 Września
🥈SSP Kaczanowo
🥉SSP Chwalibogowo
Szkołę reprezentowali: Jerzy Andrzejewski, Filip Michalski, Aleksander Bieńko, Filip Ruciński oraz Jakub Jadczak.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Podobnie jak w przypadku rocznika młodszego, w kategorii dziewcząt zgłosiły się dwa zespoły: SSP Kaczanowo i SSP 6 Września. Tym razem to naszej drużynie udało się wygrać, a co za tym idzie mamy możliwość reprezentowania powiatu w kolejnym etapie – rozgrywkach rejonowych!
SSP 6 Września – SSP Kaczanowo 11:4
🥇SSP 6 Września
🥈SSP Kaczanowo
Szkołę reprezentowały: Pola Wojciechowska, Emilia Listopad, Oliwia Janowska oraz Nadia Gościmska.
Najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w kategorii chłopców. Do gry zostało zgłoszonych 5 zespołów: SSP 1 Września, SSP 2 Września, SSP 3 Września, SSP 6 Września oraz SSP Kaczanowo. Podczas turnieju zastosowano system każdy z każdym. Warto nadmienić, że w każdej drużynie znajdowali się chłopcy, którzy na co dzień trenują koszykówkę przy klubie MKS SSP 6 Września u trenerów Łukasza Mendali oraz Konrada Tylaka, dlatego rywalizacja zapowiadała się naprawdę ciekawie. Podczas spotkań wszystkich drużyn nie brakowało emocji, a niekiedy aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka!
SSP 6 Września – SSP Kaczanowo 10:1
SSP 6 Września – SSP 3 Września 6:7
SSP 6 Września – SSP 2 Września 7:9 – po dogrywce
SSP 6 Września – SSP 1 Września 13:3
🥇SSP 2 Września
🥈SSP 3 Września
🥉SSP 6 Września
4. SSP 1 Września
5. SSP Kaczanowo
Szkołę reprezentowali: Eryk Gabor, Iwo Kłak, Igor Ciemny, Szymon Winter oraz Mateusz Winter.
 
Kibicom dziękujemy za doping podczas turnieju a uczniom za zaangażowanie podczas gry i sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek!