2 marca nasza szkoła miała okazję organizować Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

W kategorii dziewcząt stawiła się jedynie jedna drużyna z Kaczanowa, dzięki czemu automatycznie zawodniczki zostały mistrzyniami powiatu i uzyskały awans do dalszych rozgrywek strefowych.

Dużo ciekawiej zapowiadała się rywalizacja w kategorii chłopców, ponieważ zgłosiły się cztery zespoły: SSP Kaczanowo, SP Orzechowo,  SSP 3 Września oraz SSP 6 Września. W pierwszym meczu drużyna z SSP Kaczanowo uległa SP Orzechowo 16:25. Kolejne spotkanie pomiędzy zespołami SSP 6 a SSP 3 zakończyło się wynikiem 30:6. Trzeci mecz odbył się między niepokonanymi w pierwszej rundzie zespołami z SP Orzechowo i SSP 6. Po bardzo słabej pierwszej oraz dużo lepszej drugiej połowie spotkania niestety przegrywamy z zespołem z Orzechowa rezultatem 24:22. Czwarty mecz odbył się między zespołami z SSP Kaczanowo a SSP 3, z którego zwycięsko wyszła drużyna SSP 3 wynikiem 8:19. Najwięcej emocji jednak przyniosło spotkanie SSP 3 – SP Orzechowo. Wygrana drużyny z SSP 3 dawała realne szanse na awans do dalszych rozgrywek drużynie naszej szkoły, ponieważ ostatni mecz mieliśmy rozegrać z drużyną z Kaczanowa. Po bardzo emocjonującym spotkaniu w regulaminowym czasie gry był remis, dlatego aby wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka. W dodatkowym czasie gry lepsza okazała się drużyna z Orzechowa, która wygrała rezultatem 18:23. Ostatni mecz odbył się pomiędzy SSP Kaczanowo a SSP 6 i zakończył się spokojną wygraną drużyny gospodarzy 12:27.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Orzechowo (awans do rozgrywek strefowych – gratulujemy)
  2. SSP 6 Września
  3. SSP 3 Września
  4. SSP Kaczanowo

Naszą szkołę reprezentowali: Iwo Kłak (k), Eryk Gabor, Patryk Mikołajczak, Szymon Hoffmann, Tomasz Perlik, Antoni Chwaliński, Nikodem Dembiński, Jakub Jadczak, Mikołaj Zastawa, Krystian Gostomski, Jakub Zys oraz Oskar Słaby.