2 czerwca w naszej szkole odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2023. Do finału międzynarodowego awansowali w każdej kategorii wojewódzcy zwycięzcy  i najlepsi zawodnicy krajowego rankingu w danych kategoriach wiekowych. W sumie w finale brało udział około 500 uczniów z kilku państw (m.in. Polska, Czechy, Słowacja). Uczniowie w czasie 150 minut mieli do rozwiązania 12 zadań o bardzo wysokim poziomie trudności. Zadania obejmowały zagadnienia dotyczące programowania.

Poprzez udział w konkursie zrealizowane zostały cele edukacyjne polegające na rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień w kierunku programowania, rozwijaniu twórczego myślenia i  myślenia algorytmicznego.

16 czerwca wręczono nagrody naszym uczniom, którzy zajęli czołowe lokaty w etapie wojewódzkim.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim zajął Tomasz Jagoda. Dyplomy za udział otrzymali:  Franciszek Waszak i Paweł Antczak.

W kategorii klas 4-6 pierwsze dwa miejsca w województwie wielkopolskim zajęli uczniowie z naszej szkoły:  1 miejsce Karol Lewandowski 5A, a drugie Irena Egiert 6B.

W kategorii klas 7-8 pierwsze dwa miejsca w województwie wielkopolskim zajęli:  1 miejsce Zuzanna Maryańska 8B, drugie Zuzanna Banaś 8B.

Dobrze wypadli również w rankingu międzynarodowym.