W środę 21 czerwca gościliśmy w szkole Łukasza Koszarka, jednego z najlepszych polskich koszykarzy, 5-krotnego Mistrza Polski, miał 5 srebrnych i 3 brązowe medale. W dorobku ma też 4 Puchary Polski i 3 Superpuchary kraju, a także dziesiątki występów w rozgrywkach europejskich. Jest wielokrotnym reprezentantem naszego kraju.

Jest absolwentem SSP nr 5 we Wrześni, która poprzednio mieściła się w obecnej naszej szkole. W koszykówkę zaczął grać w 1995 w MKS-ie Września, a jego pierwszym trenerem był Stefan Tomczak, który również był na spotkaniu. Była zatem okazja do wspominania i przypomnienia sobie szkolnych lat. Nauczyciele wychowania, w tym także Iwona Szamałek – wychowawczyni pana Łukasza, przygotowali szereg fotografii z lat, kiedy uznany obecnie koszykarz uczęszczał do szkoły podstawowej. Następcy pana Łukasza, także Ci najmłodsi mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności pod okiem mistrza. Oprócz krótkiego treningu była także możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia, a następnie ustawiła się dłuuuuuuuuuuuuuga kolejka po autografy.

 

Na zakończenie krótkiego pobytu w naszej szkole Łukasz Koszarek złożył podpis na zdjęciu, prezentującym go jako zawodnika, umieszczonym w szkolnej galerii sław.