Tuż przed rozpoczęciem wakacyjnego odpoczynku 20 czerwca przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji we Wrześni pod przewodnictwem mł. asp. Adama Wojcińskiego, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili z uczniami klas drugich i trzecich naszej szkoły akcję profilaktyczną „Bezpieczne Wakacje”.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia reguł bezpiecznego poruszania się po drodze, uczniowie zgodnie stwierdzili, że również oni są za nie odpowiedzialni. Następnie wspólnie z policjantami udali się na testowy spacer ulicami miasta. Miejscem docelowym były okolice zbiornika wodnego we Flex Parku, gdzie na uczniów czekały strażniczki miejskie. Omówiły one obowiązkowe wyposażenie roweru, prawidłowe poruszanie się na nim, a na koniec rozdały dzieciom słodkie prezenty. Przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poruszyły temat higieny, szczególnie prawidłowego szczotkowania zębów.

Na zakończenie strażacy opowiedzieli o bezpieczeństwie nad wodą, ogn. Arkadiusz Szatkowski zwrócił uwagę na rolę ratowników wodnych oraz zachowania, jakich dzieci powinny się wystrzegać nad wodą.