Zanim nastał czas wakacji, uczniowie i nauczyciele po raz ostatni spotkali się, by pożegnać szkołę na czas letniego wypoczynku.

Dla uczniów klas ósmych, którzy już o godzinie 8.00 uczestniczyli w Gali Absolwentów we Wrzesińskim Ośrodku Kultury był to czas rozstania z wychowawcami,  dyrekcją, nauczycielami, a także koleżankami i kolegami. Gospodarzami gali byli właśnie tegoroczni absolwenci. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście oraz rodzice. Rozpoczęło się od części artystycznej, w której wystąpili tegoroczni ósmoklasiści, ale nie tylko. Niespodzianką dla przybyłych na uroczystość był występ zespołu muzyczno-wokalnego naszej szkoły, w którym zaprezentowali się obok uczniów także nauczyciele, a na perkusji zagrał najlepszy dyrektor wśród perkusistów i najlepszy perkusista wśród dyrektorów – Dariusz Andrzejewski. Wykonano śpiewająco znany przebój beatlesów „Let it Be”. Młodzież zaprezentowała także swoje umiejętności taneczne.

 

Były kwiaty i podziękowania dla dyrekcji szkoły, a następnie w asyście pocztu sztandarowego szkoły odśpiewano hymn i rozpoczęła się część oficjalna.

Stało się już tradycją, ze uczniowie klas ósmych przekazali sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom.

Dyrektor szkoły po raz ostatni miał okazję pogratulować uczniom osiągniętych  wyników w nauce i sporcie, podziękować rodzicom.  Najlepszym uczniom wręczono nagrody książkowe, a niektórym rodzicom listy gratulacyjne, które odebrali na scenie.

Najlepsi uczniowie dostąpili zaszczytu wpisania się do Złotej Księgi Szkoły.

Gratulacje uczniom i rodzicom złożył także zastępca burmistrza Wrześni – Artur Mokracki i ksiądz Adam Zalesiak.

Puchar dla najwszechstronniejszego sportowca szkoły odebrał Bartosz Wojciechowski.

23 czerwca był również ważną datą dla uczniów oddziałów przedszkolnych i klas trzecich, którzy zakończyli wstępny etap edukacji  i pożegnali się ze swoimi wychowawczyniami. Uczniowie najmłodszych klas spotkali się w hali SSP 6 przy ul. Słowackiego. Na uroczystość przybyli w towarzystwie rodziców i opiekunów.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wystąpieniu dyrektora szkoły, swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klasy 3c. Już w klasach uczniowie otrzymali swoje świadectwa, była także okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć.

O godz. 11.30 hala sportowa była miejscem, w którym zgromadzili się uczniowie klas 4-7 wraz z najbliższymi. Po życzeniach i gratulacjach od dyrektora Dariusza Andrzejewskiego, wychowawczynie klas wymieniły najlepszych uczniów, którzy w minionym roku osiągnęli najwyższe średnie z poszczególnych przedmiotów i wzorowe zachowanie. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klas 4c i 4d oraz wokalistki, laureatki tegorocznego Konkursu Piosenki.

A po otrzymaniu świadectw nastał czas odpoczynku.

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.