W piątek, 6 października, 55 uczniów klas 7 i 8 wraz z 4 opiekunami pojechało na wycieczkę do Berlina. Ładna pogoda sprzyjała zwiedzaniu tego pięknego miasta. Podczas przejazdu autokarem mogliśmy obejrzeć East West Gallery, czyli miejsce, w którym pozostawiono fragment Muru Berlińskiego oraz inne ciekawe miejsca. Nasz spacer rozpoczął się na Wyspie Muzeów, skąd poszliśmy na Bebelplatz. Widzieliśmy m.in. Katedrę Berlińską, Kościół św. Jadwigi i Uniwersytet Humboldta. Następnie udaliśmy się autobusem w okolice Reihstagu, czyli Parlamentu Niemiec. Kolejnym punktem programu była Brama Brandenburska i Pomnik Pomordowanych Żydów.

Ostatnie 2,5 godziny spędziliśmy w Muzeum Techniki, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak zmieniały się na przestrzeni czasu wynalazki takie jak np. samoloty, statki, samochody, czy aparaty fotograficzne.

Podczas pobytu w stolicy Niemiec wszyscy dobrze bawiliśmy się. Był czas na zrobienie zdjęć i filmików, dzięki którym wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną na dłużej w naszej pamięci.

Do Wrześni wróciliśmy ok. godz.22.