Andrzejki w naszej szkole przybrały w tym roku różnorakie formy.

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Wtedy to św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

30 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką pani Łucji Stencel oraz pani Manueli Pilarskiej-Biegańskiej przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów SSP 6 przy ul. Słowackiego.

W tym dniu korytarz na pierwszym piętrze został zamieniony w „Salę Wróżb”. Zaangażowani uczniowie przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość. Katalog wróżb był dość obszerny i bogaty a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom ciasteczka z wróżbą, które można było kupić od wróżki i wróżbity z kl. 7b.

     

Wróżby andrzejkowe prowadzili: Iga Pietrzak kl. 7a, Martyna Kowalska kl. 7a, Maja Musielak kl. 7a, Maja Sławińska kl. 7a, Weronika Majchrzak kl. 7a, Gabriela Janiak kl. 7a, Martyna Gołąb kl. 7b, Eliza Jasińska kl. 7b, Kaja Kowalska kl. 7b, Filip Napierała kl. 7b, Olga Jankowiak kl. 7d, Zuzanna Tonder kl. 7d, Marika Szentner kl 7c. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie tym uczniom. To dzięki wam wszyscy wspaniale się bawili.

Dyskoteka andrzejkowa

W piątek 1.12.2023 r. od godziny 17:30 do godziny 19:30 na korytarzu na parterze przy świetlicy Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował imprezę andrzejkową dla klas IV-V. Dyskoteka pozwoliła na zintegrowanie się naszej młodzieży.

Muzykę słychać było w całej szkole. Uczniowie bawili się wyśmienicie. Za oprawę muzyczną byli odpowiedzialni: dj. Szymon Hoffmann kl. 7b, dj. Filip Napierała kl. 7b, dj. Michał Rogaliński kl. 7c. Podczas zabawy można było zakupić napoje i słodkie przekąski. Stoisko to obsługiwały uczennice: Tatiana Zielińska kl 7b, Zofia Skąpska kl, 7b, Irena Egiert kl. 7b. Zaangażowanym uczniom i uczennicom bardzo dziękujemy za pomoc.

Nad rozbawionymi uczniami opiekę sprawowały panie: Manuela Pilarska-Biegańska, Łucja Stencel, Monika Dutkiewicz, Izabela Przybysz, Kamila Betler, Monika Jasińska, Agnieszka Szatkowska, Joanna Rojek. Dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom od początku do końca dyskoteki. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że taką imprezę trzeba szybko powtórzyć. Smaczne przekąski i dobra muzyka to już tradycja dyskotek organizowanych przez SU. Fakt, że dzieci nie chciały iść do domu oraz wypieki na ich buziach świadczyły o przedniej zabawie.

………………………………………..

Bawili się również najmłodsi.

30 listopada oddziały przedszkolne świętowały andrzejki. Ten dzień w naszej szkole to już tradycja. Podczas wspólnej zabawy dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz wspólnymi zabawami przy wesołej muzyce. Podczas andrzejek uczniowie świetnie się bawili. Udało się rozbudzić dziecięcą ciekawość i chęć poznawania ludowej tradycji. Andrzejki dały uczniom także dużo radości i okazję do wspólnej zabawy.

…………………………………………..

Andrzejki zorganizowano także w szkolnej świetlicy pod hasłem: Dzień wróżb i przepowiedni

W ostatni dzień listopada w ramach zajęć świetlicowych odbyły się andrzejki dla uczniów klas III i IId. Podopieczni świetlicy wzięli udział w różnych zabawach: wróżba ukryta w balonie, serca z imionami, kim zostanę w przyszłości, wróżba kwiatowa, kubeczki z przepowiednią, z kolorami. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę oraz słodkości z wróżbą.

Każdy chciał się dowiedzieć, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, a może dalekie podróże… Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak wywołują zawsze niezapomniane przeżycia.

Czwartkowe popołudnie wypełnione magią i przepowiedniami było okazją do wspólnej zabawy przy muzyce i przypomnieniem ludowych tradycji.

Radość i uśmiechy dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była udana.

Dziękujemy uczennicom z klas czwartych: Natalii Zielińskiej, Gabrieli Ławnickiej, Antoninie Walczak oraz Sebastianowi Zielińskiemu z kl. 6d za pomoc w przygotowaniach, przeprowadzeniu wróżb i oprawie muzycznej.