Znakomicie rozpoczął się nowy tydzień dla uczniów naszej szkoły, którzy w poniedziałek 6 maja wystartowali w XXIV Rejonowych Zawodach w Letnim Biathlonie.

Bieganie i strzelanie z 25 metrów w pozycji leżącej, to konkurencje wchodzące w skład biathlonu, z którymi wszyscy startujący musieli sobie poradzić.

W wyniku zaciętej rywalizacji wśród klas IV-VI pierwsze miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w składzie: Zofia Jurkiewicz VIc, Stanisław Jurkiewicz VIc i Jakub Kujawa VIe. Indywidualnie wśród wszystkich startujących chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Stanisław Jurkiewicz, a wśród dziewcząt Zofia Jurkiewicz zajęła drugie miejsce.

W klasach VII-VIII drużyna w składzie: Maja Musielak VIIa, Iwo Kłak VIIa  i Szymon Winter VIIIa zajęła miejsce III. Godnym podkreślenia jest fakt, że Maja była jedyną zawodniczką, która oddała wszystkie strzały celne – 10/10.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie dzięki dobrej organizacji i samodyscyplinie wszystkich zawodników.