19 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka.

Klasy 3A i 3C z panią Julitą Hulewicz w trakcie zajęć poznały Legendę o Świętym Patryku oraz przygotowały koniczynki, którymi ozdobiły okna w klasie. Następnie uczniowie układali puzzle Leprikona oraz kolorowali obrazki ze skrzatem. Klasy drugie poznały fakty i ciekawostki o dniu Świętego Patryka i pracowały nad stworzeniem przepięknych i kreatywnych obrazków przedstawiających irlandzkiego skrzata. Najpiękniejsze i najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Starsze klasy również wzięły się do pracy. Klasa IVD pod opieką pani Idy Broniarczyk przygotowała babeczki, którymi częstowała nauczycieli. Tych zielonych słodkości mogli również skosztować uczniowie, którzy wzięli udział w konkurencjach przygotowanych przy sali 207. Ciekawym podsumowaniem tego dnia była również prezentacja multimedialna przedstawiająca symbole i tradycje Dnia Świętego Patryka, przygotowana przez ucznia klasy IVD. Opiekunami były panie Julita Hulewicz i Ida Broniarczyk.

Z okazji Dnia Świętego Patryka cała społeczność szkolna z oddziałów 4-8 uczestniczyła w atrakcjach i konkurencjach poświęconych poszerzaniu wiedzy na temat patrona Irlandii, a także kultury tego państwa.

Uczniowie rywalizowali między sobą w czterech konkurencjach:

  1. „Zielono mi” – części garderoby w odcieniach zieleni,
  2. Fotokolaż szmaragdowej wyspy irlandzkiej,
  3. Strój skrzata Leprechauna.
  4. Stacje dydaktyczne – quizy z zakresy wiedzy kulturowej

Klasy były oceniane za udział w każdej konkurencji, a wyniki poszczególnych oddziałów klasowych prezentują się następująco:

Zwycięzcy:

Klasa 4d

Klasa 5d

Klasa 6a

Klasa 7c

Klasa 8a

Jury przyznało także nagrodę za najpiękniejszy fotokolaż wyspy irlandzkiej, który otrzymała klasa 6b,

a także nagrodę za najlepiej odwzorowany strój skrzata irlandzkiego prezentowanego przez Stanisława Boreckiego z klasy 6e.

Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom za ogromne zaangażowanie w obchody tego święta, a zwycięzcom gratulujemy wyników!