Szkolny Festiwal Zdrowia i Sprawności Fizycznej, którego celem było propagowanie aktywnego stylu życia, odżywiania się oraz działań w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozpoczął w poniedziałek 8 kwietnia Tydzień Zdrowia w naszej szkole.

 

Czteroosobowe zespoły klas szóstych miały za zadanie wykonać 10 zadań. Siedem, to zadania teoretyczne, w których uczniowie musieli między innymi posegregować do odpowiednich pojemników tłuszcze, węglowodany, białka owoce i warzywa, rozwiązać krzyżówkę dotyczącą zdrowia, wiedzieć, co oznaczają poszczególne numery alarmowe, czy rozwiązać test składający się z 12 pytań na temat zasad zdrowego odżywiania. Nie obyło się również bez zadań rekreacyjno-sportowych tj. biegu po drabince, rzutów do kosza, czy toru przeszkód. Kwintesencją festiwalu było wykonanie przez wszystkie drużyny 4 kanapek na drugie śniadanie, spełniających normy estetyczne i żywieniowe.

W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła klasa VIa, II miejsce klasa VIe, III  miejsce klasa VIc. Wszystkie rywalizujące ze sobą drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Wtorek to kolejny dzień. Zobaczymy, co przyniesie. Powodzenia!