26 kwietnia w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni uczniowie byli zaangażowani w edukację ekologiczną, gdyż odchodziliśmy Dzień Ziemi. Atmosfera przepełniona była entuzjazmem, gdyż każda klasa miała okazję uczestniczyć w wyjątkowych aktywnościach. Dla uczniów klas czwartych, dzień rozpoczął się od emocjonującego Testu Wiedzy, który sprawdzał ich zrozumienie i zaangażowanie w kwestie związane z ochroną środowiska.

Tymczasem dla uczniów starszych, klas piątych i szóstych, przygotowano fascynującą grę terenową, która przeniosła ich w świat praktycznej wiedzy ekologicznej. Podczas tej wyjątkowej przygody, uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, począwszy od obliczania skali na mapie, poprzez rozpoznawanie drzew i przypraw, aż po aktywne działania, takie jak wykorzystanie specjalnego roweru i sokowirówki do przygotowania świeżo wyciskanego soku. To niezwykłe doświadczenie nie tylko rozbudziło ich zainteresowanie otaczającym światem, ale także promowało wartość troski o naszą planetę.

 

Klasy siódme również wzięły udział w wyjątkowej grze terenowej, która przeniosła ich do ogrodu w Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam, otoczeni pięknem natury, uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zagadkami i szyframi związanymi z tematyką ekologiczną. Przeplatając naukę z zabawą, odkrywali tajemnice ekosystemów oraz sposoby jakie mogą przyczynić się do ich ochrony. Ta interaktywna przygoda nie tylko wzbudziła w nich ciekawość, ale także uświadomiła istotę aktywnego zaangażowania w dbanie o środowisko naturalne.

Na zakończenie uczniowie wspólnie z dyrektorem szkoły zasadzili magnolię, symbolizującą ich zaangażowanie w ochronę środowiska i rozwój ekologiczny. Ta uroczysta chwila była wyrazem ich wspólnej troski o przyszłość planety oraz zobowiązaniem do podejmowania działań na jej rzecz.

Po zakończeniu tej symbolicznej ceremonii, wszyscy zebrani zgromadzili się, aby podsumować przeprowadzone konkursy. Podczas uroczystej części wręczono nagrody i dyplomy, podkreślając osiągnięcia oraz zaangażowanie każdego uczestnika.

Z całego serca gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w ten wyjątkowy dzień! Wasza aktywność i determinacja sprawiły, że Nasz Dzień Ziemi był niezapomnianym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziecie chętnie brać udział w naszych ekologicznych inicjatywach i razem będziemy kontynuować naszą misję dbania o naszą planetę.