Zgodnie z tradycją minionych lat, 21 maja odbył się XIV Archidiecezjalny Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku organizatorem i gospodarzem spotkania, na które udała się delegacja naszej szkoły, była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Gościeszynie, małej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim.

Zjazd rozpoczął się mszą świętą pod przewodnictwem ks. abpa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski, z udziałem pocztów sztandarowych wszystkich 15 zaproszonych szkół. Następnie w montażu słowno-muzycznym uczniowie i nauczyciele ukazali życie Karola Wojtyły od lat dzieciństwa przez kapłaństwo i papiestwo, aż do ogłoszenia go świętym.

Ważnym punktem każdego zjazdu jest ogłoszenie wyników konkursów, które zorganizowane zostały przez szkołę organizującą zjazd. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce w kategorii klas I-III za wykonanie pocztówki zajął Gabriel Potrzebowski z klasy 3b,  wyróżnienie wśród klas IV-VIII za wykonanie krzyżówki związanej z życiem papieża, otrzymały uczennice z 4c: Lena Konatkowska, Maja Tonder i Amelia Rzepka. Gratulujemy nagrodzonym.

Przywiezione nagrody zostały wręczone przez dyrektora naszej szkoły.

Kolejny zjazd odbędzie się za rok, a jego organizatorem będzie Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach.