W dniach 6-7 czerwca br. uczniowie klas 5B i 5D wraz z opiekunami: Judytą Włódarczak, Bogumiłą Łyskawą, Anną Nowowsiak i Joanną Rojek wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszego dnia naszej przygody udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy przepiękny Ratusz, kolorowe kamienice i oczywiście szukaliśmy krasnali – tych małych mieszkańców Wrocławia, ukrytych w różnych zakamarkach. Spacerując po trzecim co do wielkości mieście w Polsce uczniowie odegrali scenę walki o Wrocław z rekwizytami, takimi jak tarcze czy miecze.

Po południu odwiedziliśmy Hydropolis – interaktywne centrum nauki poświęcone wodzie. Uczniowie mogli tam poznać wiele ciekawostek na temat mórz, oceanów i rzek, a także przeprowadzić samodzielne eksperymenty.

Tego dnia wjechaliśmy na szczyt SkyToweru, najwyższego budynku we Wrocławiu, a w nim zwiedziliśmy Kolejkowo – największą makietę kolejową w Polsce.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było wrocławskie ZOO. Uczniowie z zachwytem obserwowali zwierzęta z różnych kontynentów świata.

Wycieczka do Wrocławia była dla uczniów klas 5B i 5D nie tylko wspaniałą okazją do poznania piękna tego miasta, ale także do integracji i wspólnej zabawy.