W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasza biblioteka zakupiła wiele nowości. Zapraszamy czytelników do odwiedzin i wypożyczania ciekawych pozycji. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

N1a

     Dziewczynkom polecamy: „Emi i tajny Klub Superdziewczyn”. Zabawne historie Emi i jej przyjaciół z zerówki oraz szkolnej ławy spisane zostały w 9 tomach. W zerówce Emi wraz ze swoimi przyjaciółkami zakłada Klub Superdziewczyn. Ta szalona paczka przeżywa wspólnie wiele zwariowanych przygód. Emi będąc szefową klubu wyznaje z dziewczynami zasadę „Nigdy więcej nudy”!

NPRC

     Amelia i KubaKuba iAmelia. Dwa różne spojrzenia na tę samą historię. Dla dziewczyn i dla chłopaków. Dla wszystkich. Bo czasem warto się zastanowić, co myśli i czuje drugi człowiek, każdy przecież widzi ten sam świat w inny sposób. Amelia i Kuba to seria książek z gatunku przygodowych autorstwa Rafała Kosika.

N2a

     Miłośnikom książek przygodowo-fantastycznych proponujemy serię „Dziewczynka z Szóstego Księżyca” autorstwa Witcher Moony. Książki opowiadają o niezwykłych przygodach Niny i jej przyjaciół. Nie obejdzie się bez podróży w czasie i wycieczek do innych światów. Z pewnością będzie bardzo ciekawie! Witajcie przygodo i fantazjo!

N3a