24 listopada naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość, pisarz Marcin Kozioł. Autor lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” (znalazła się ona w „Złotej Dwudziestce” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Wymienione tytuły tworzą bestsellerową serię „Detektywi na kółkach”. O ich powstaniu, bardzo dynamicznie i ciekawie, opowiadał pan Marcin podczas spotkania. Uczniowie obejrzeli filmy o prawdziwych osobach i zwierzętach, które były inspiracją do stworzenia bohaterów literackich.

Interakcja z uczestnikami spotkania była fantastyczna. Wszyscy słuchali z zapartym tchem i bardzo chętnie wzięli udział w doświadczeniu, które przeprowadził autor.

Na zakończenie spotkania chętne osoby mogły nabyć książkę z autografem pisarza.

Cel – propagowanie czytelnictwa – został osiągnięty. Jeszcze tego samego dnia uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną i Filię nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni, aby wypożyczyć książki napisane przez Marcina Kozioła.