Jak co roku w trzeci weekend września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”.

 

W sobotę o godz. 11:00 wyszliśmy zaopatrzeni w rękawiczki z pustymi workami na śmieci. Naszym głównym celem było pozostawienie jak najczystszej okolicy wokół naszej szkoły. Worki bardzo szybko zaczęły się zapełniać. Na widok kolejnych śmieci nasze oczy stawały się coraz większe, a na twarzach malowało się zdziwienie. Nie sądziliśmy, że na naszych ulicach jest tak dużo wszechobecnych odpadów.

Bardzo często napotykaliśmy porzucone plastikowe butelki, woreczki i reklamówki foliowe oraz zużyte sprzęty gospodarstwa domowego. Była to dla nas bardzo cenna lekcja poszanowania środowiska.  Dlatego zachęcamy was drodzy uczniowie do wyrzucania śmieci do przeznaczonych na nie pojemników. Postępując w ten sposób przyczynimy się do poprawy czystości naszego otoczenia.

Nie bądźmy obojętni na nasze środowisko naturalne!