Św. Jan Paweł II jest w naszym kraju patronem ponad 4,5 tys. różnych instytucji m.in. polskich szkół, uczelni, szpitali, fundacji i stowarzyszeń, a także ulic. W Polsce działają 1274 szkoły noszące imię Jana Pawła II. Placówki te stworzyły nawet „Rodzinę szkół noszących imię Jana Pawła II”. Jedna z takich rodzin zawiązała się w Archidiecezji Gnieźnieńskiej i należy do niej także nasza szkoła.

Św. Jan Paweł II to dla wielu niekwestionowany autorytet, intelektualista, poliglota, mąż stanu, wielki Polak, ale przede wszystkim 264 papież, który zmienił oblicze papiestwa, świata i Kościoła.

Na osi życia Karola Wojtyły czyli św. Jana Pawła II jako pierwsza pojawia się data 18 maja 1920 r., dziś zatem przypada 103 rocznica jego urodzin. Mały Karol, zwany przez najbliższych Lolkiem, od dzieciństwa doświadczał czułej opieki i miłości najbliższych. We wspomnieniach znajomych zachował się obraz Emilii Wojtyłowej, która z przekonaniem często mówiła: „Zobaczycie, mój Lolek będzie kiedyś wielkim człowiekiem”.

Kolejne rocznice i wydarzenia związane z osobą Papieża Polaka inspirowały i inspirują do tworzenia inicjatyw wynikających z poczucia docenienia i upamiętnienia jego osoby i wielkiej spuścizny oraz więzi emocjonalnej ze św. Janem Pawłem II. Niech zatem tegoroczne obchody Dnia Patrona będą dla uczniów naszej szkoły okazją, aby przez naukę i zabawę, przeżyć dzień, który będzie pełen radości i wartości zarazem.

„Życie jest talentem powierzonym nam, abyśmy go przemieniali i pomnażali czyniąc z niego dar dla innych”.