W piątek 10 maja, w przeddzień Dnia Bez Śmiecenia, podopieczni świetlicy na parterze przy ul. Słowackiego wraz z opiekunkami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Dla Polski”. Uczniowie zebrali się o godzinie 16.30 przy szkolnym placu zabaw z pełnym zaangażowaniem i gotowością do działania. Uzbrojeni w worki na śmieci oraz ochronne rękawice wyruszyli w teren. Przez dwie godziny pokonywali tereny zielone wokół naszej szkoły i pobliskiego osiedla z entuzjazmem i zadowoleniem znajdując najdziwniejsze rzeczy.

 

Wszyscy uczestnicy akcji zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz oznakami „Przyjaciela przyrody”. Ponadto otrzymali słodki poczęstunek, aby uczcić ich poświęcenie dla wspólnego dobra.

To wyjątkowe popołudnie, które skupiało się na zbieraniu śmieci, było okazją do promowania czystości naszej planety i zachęcenia do odpowiedniego postępowania ze śmieciami.

Każdy z nas metodą małych kroków, naśladując trzecio- i drugoklasistów może przyczynić się do zmniejszania odpadów.

Pamiętajmy, że każdy gest ma znaczenie, a nasze codzienne wybory mają wpływ na przyszłość Ziemi.

W akcji udział wzięli: Wojciech Bieńko 2d, Gabriel Czerniak 2d, Nikita Perchuk 2d, Kyryl Perchuk 2d, Lena Czerniak 3b, Jagoda Mardas 3b, Marcelina Jama 3c, Lena Borecka 3c, Emilia Resler 3c, Weronika Łukasiewicz 3c, Aleksandra Kurowska 3e, Maksymilian Stachowiak 3e, Danylo Binkovskyi 4a.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i poświęcony swój wolny czas.