Tradycją przedświątecznych dni stało się zapraszanie stacjonujących w Powidzu żołnierzy amerykańskich do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni. Nie inaczej było i tym razem.

11 kwietnia uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły gościli przedstawicieli US Army. Podtrzymując zawiązane kilka lat temu dobre kontakty, podejmowaliśmy amerykańskich gości, zapoznając ich z polskimi zwyczajami wielkanocnymi. W przygotowanej i przedstawionej przez uczniów prezentacji w języku angielskim staraliśmy się przybliżyć im typowo polskie tradycje, obrzędy oraz dania. Był także świąteczny poczęstunek. Nasi goście mieli do wykonania kilka zadań. Jednym z nich był quiz ze znajomości naszego kraju i regionu. W związku z tym, że wizyta przypadła  w Wielkim Tygodniu, kolejnym zadaniem było wycięcie ze sklejki szablonu świątecznego zajączka i przyozdobienie go w wybrany przez siebie pomysłowy sposób. Panie żołnierki miały natomiast okazję wykonać na szkle kolorowy rysunek związany ze świętami Wielkie Nocy. Powstały piękne wielobarwne kompozycje przypominające witraże.

Grupa amerykańskich żołnierzy miała także okazję zwiedzić naszą szkołę, włączyć się do odbywających się w hali sportowej alternatywnych zajęć wychowania fizycznego, a uczniowie „szóstki” doskonalić naukę języka angielskiego i wykonać pamiątkowe zdjęcia z wyjątkowymi gośćmi.