W poniedziałek 11 kwietnia gościliśmy w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni Monikę Pyrek – 4-krotną olimpijkę, trzykrotną medalistkę mistrzostw świata oraz wicemistrzynię Europy z 2006 w skoku o tyczce. Przyjazd pani Moniki związany był z przeprowadzeniem nietypowych zajęć wychowania fizycznego dla uczniów „szóstki”. Fundacja Moniki Pyrek realizuje już piątą edycję programu Kinder+Sport Alternatywne lekcje wf-u. To wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowany do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny.

Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urządzeniami mobilnymi) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

Podczas każdej lekcji udostępnionych jest kilka stanowisk interaktywnych, takich jak stanowisko koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłka nożna z systemem mierzącym siłę strzału, stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,  test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza czy przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

Z tych form ćwiczeń skorzystało w „szóstce” ponad 250 uczniów, którzy otrzymali bezpłatnie pamiątkowe koszulki i wiele sportowych gadżetów, a także karty, na których mogli notować swoje życiowe rekordy z wykonywanych ćwiczeń. Wrzesińska szkoła jest pierwszą w nowej edycji alternatywnych lekcji wf-u realizowanych przez Fundację Moniki Pyrek.

Była też okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z mistrzynią, otrzymania autografu i sporo dobrej zabawy.