Mikołajki to święto, na które czekają nie tylko dzieci. W naszej szkole oczywiście  podtrzymujemy tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach lub ozdobnych opaskach.

Dużym powodzeniem cieszył się także zorganizowany przy świetlicy świąteczny kiermasz, na którym oferowano nie tylko świąteczne ozdoby.

Szósty grudnia jest dniem, w którym wszyscy wyczekują odgłosu dzwonu Świętego Mikołaja, który pewnym krokiem przemierza szkolne korytarze, by dostarczyć każdemu drobny słodki upominek.

Oczywiście naszemu Mikołajowi towarzyszyły śliczne śnieżynki, które uśmiechem i kolędą witały każdą napotkaną osobę. Uczniowie otrzymali słodkie mikołajkowe lizaki, które wszystkich wprawiły w radosny nastrój.

Aby tradycji stało się zadość podczas długiej przerwy odbyło się uroczyste zapalenie choinki przy sekretariacie szkoły. Zebrani uczniowie głośno odliczali czas dzielący ich od blasku świątecznego drzewka. Filmik uwieczniający to ważne wydarzenie można obejrzeć na FB szkoły.

Magia świąt na dobre zawitała w progi naszej szkoły.

Szkolny Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek odwiedził również najmłodszych uczniów w drugim budynku szkoły.